Πληροφορίες για την έναρξη του σχολικού έτους

Καλή σχολική χρονιά με υγεία και πρόοδο στα παιδιά.

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα, 14/09/2020, τα παιδιά θα έλθουν στο σχολείο στις 10.30 π.μ. και θα αποχωρήσουν στις 12.30 μ.μ. Ο αγιασμός θα γίνει στις 11.30 π.μ. χωρίς την παρουσία γονέων. Η χρήση της μάσκας καθ’ όλη τη διάρκεια λειτουργίας του σχολείου είναι υποχρεωτική σε όλους τους εσωτερικούς χώρους.

Τα βιβλία θα δοθούν την Τρίτη, 15/9/20 και σας παρακαλούμε να έχουν μαζί τις τσάντες τους, για να βάλουν τα βιβλία.

Η πρωινή μετακίνηση θα γίνει με τα λεωφορεία τις ώρες που ακολουθούν:

9.40 π.μ. Δαφνώνα-βερβεράτο-Ζυφιά-Χαλκείος-Γρού-σχολείο

8.45 π.μ. Βασιλεώνοικο-Εργατικές Κατοικίες-Βαβύλοι-Αγία Βάσσα- Θυμιανά-Αγία Ερμιόνη-Καρφάς-σχολείο.

9.20 π.μ. Γκιάζου-Νεχώρι-Θυμιανά-Φραγκοβούνι-σχολείο.

10.15 π.μ. Αφετηρία-Αγιος Ιάκωβος-Προκυμαία-Πατελίδα-Βαρβάσι-σχολείο.

Για την επιστροφή όλα τα λεωφορεία θα ξεκινήσουν στις 12.30 μ.μ. από το σχολείο.

Επίσης θα δώσουμε στα παιδιά της Α΄τάξης το έντυπο του Ατομικού Δελτίου Υγείας και σας παρακαλούμε να μας το επιστρέψετε συμπληρωμένο από το γιατρό το συντομότερο. Καλό θα ήταν μέχρι το τέλος Σεπτεμβρίου να τα έχουμε συγκεντρώσει.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία. Για οτιδήποτε άλλο μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας στο:

mail@1lyk-chiou.chi.sch.gr ή στα τηλέφωνα 2271042575 και 2271044279.